Parki rozrywki na Śląsku
Aktywnie,  Na powietrzu,  Wszystkie atrakcje

Parki rozrywki na Śląsku

Mamy dla Was zestawienie 10 najciekawszych parków rozrywki znajdujących się na Śląsku! Od tych bardziej stonowanych i bliskich naturze, do całkowicie szalonych i pełnych adrenaliny.

Centrum Edukacji Technicznej (Goczałkowice – Zdrój) – „Wystawa w Centrum Edukacji Technicznej poświęcona jest meteorologii, energii odnawialnej i nieodnawialnej oraz astronomii. Można tu obejrzeć najnowocześniejsze urządzenia, a także porównać możliwości sprzętu współczesnego i dawnego. Interaktywna wystawa obejmuje modele elektrowni wodnej i reaktora jądrowego, turbinę wiatrową i woltomierz, sprzęt meteorologiczny historyczny i nowoczesny, modele rakiet kosmicznych i skafander amerykańskiego astronauty. Sąsiedztwo zapory na Wiśle jest doskonałą okazją aby dowiedzieć się jak działa jeden z największych w Europie systemów wodociągowych. Zwiedzanie i zajęcia edukacyjne przeznaczone dla grup zorganizowanych, minimum 10-osobowych.”

Dream Park (Ochaby) – „Na 5 hektarach terenu stworzyliśmy miejsce, w którym fantastycznie spędzisz czas wraz z całą swoją rodziną. Spacerując krętymi alejkami w otoczeniu zieleni nie tylko odpoczniesz, ale co najważniejsze skorzystasz z mnóstwa atrakcji. Samochód możesz bezpiecznie zaparkować na dużym, bezpłatnym parkingu. Gdy zgłodniejesz, zapraszamy do restauracji IT!ME, w której oferujemy zarówno dania typu fast-food jak i zestawy obiadowe. Pysznej kawy i chrupiących gofrów spróbujesz w kawiarni StrongHorse. Po upominek z niezapomnianych chwil spędzonych w dream parku wstąp do sklepiku z pamiątkami.”

Górski Park Równica„Górski Park Rozrywki położony jest u szczytu góry Równica o wysokości 885 m n.p.m w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Równica to góra od wielu lat owiana legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki, karczma biesiadna z regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje typu Rollercoaster Kino Sferyczne czy Kino 7D. Nasz Park obecnie jest jedynym z najbardziej znanych i rozpoznawanych Parków Rozrywki położonych w Beskidach.”

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów) – „Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.”

Leśny Park Niespodzianek (Ustroń) – „Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.”

Park Przygód i Atrakcji (Wilkowice) – „Park, ze względu na swój charakter, czynny jest od kwietnia do października. To miejsce, w którym z myślą o naszych gościach, przygotowaliśmy szereg niezwykłych atrakcji. Do dyspozycji najmłodszych pozostawiamy plac zabaw o pokaźnej powierzchni z bezpieczną nawierzchnią. Na dzieci w wieku średnim czekają: specjalny Park Linowy oraz ścieżka bosych stóp. Nie zapomnieliśmy również o nastolatkach i dorosłych, którym proponujemy siłownię outdorową, boisko do siatkówki plażowej, miejsce do opalania się na naszej mini plaży. Na obiekcie znajdują się również dwa zarybione stawy. Dla głodnych i spragnionych w parku działa bar, w którym możemy zakupić ciepłe i zimne napoje, słodycze, lody oraz potrawy z naszego grilla. A co z ciekawskimi, chętnymi wiedzy? Dla nich na terenie naszego kompleksu wydzieliliśmy Parkowy Zwierzyniec, w którym podziwiać można zwierzęta domowe, a także te bardziej egzotyczne: strusie, kangury czy surykatki. Po wejściu na specjalną platformę zobaczyć można, jak wygląda życie dzikich danieli, a już wkrótce oddamy do Państwa dyspozycji kolejne 5 ha z około dwudziestoma gatunkami nowych zwierząt.” 

Park Rozrywki (Ogrodzieniec) – „Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji dla dzieci i dorosłych, które wzbogacą Państwa pobyt na jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zamku Ogrodzieniec. Nasz kompleks składa się z 5 atrakcji, które dedykowane są nie tylko rodzinom ale wszystkim sympatykom dobrej zabawy! Park MiniaturPark RozrywkiPark Doświadczeń Fizycznych,Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy czekają!

Park w Deche (Bielsko – Biała) – „Mali, duzi i całkiem dorośli – wszyscy są mile widziani w pierwszym w Polsce w pełni ekologicznym parku rozrywki i edukacji. Chcecie nauczyć Wasze pociechy logicznego myślenia, pracy zespołowej i dbałości o środowisko naturalne? To w dechę!”

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” (Wodzisław Śląski) – „Park linowy, Arena do gry w chowanego, Tory do gry w kapsle, Tor do buli, Kręgle rosyjskie, Labirynty, Skate Park, Ogródki Jordanowskie, Tor pojazdów zdalnie sterowanych, Tory rowerowe, Góra saneczkowa, Tor dla modeli jeżdżących, Boisko do różnych gier, Miejsca do rekreacji, Ścieżki rowerowe, Ścieżka zdrowia, Plac zabaw i linarium.”

Twinpigs – Amerykański Park Rozrywki (Żory) – Strefy tematyczne: Dziki Zachód, Las Przygód, Powrót do Przyszłości, Meksyk, Rock’n’Roll, Hawaje, Las Vegas, Zwierzyniec.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron parków, do których odnośniki znajdują się w treści artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *