parki ze zwierzętami śląsk
Atrakcje,  Na powietrzu,  Wszystkie atrakcje

Parki ze zwierzętami w woj. śląskim

Parki ze zwierzętami to miejsca, które niemal zawsze gwarantują ciekawie spędzony czas z rodziną. Dzieci z reguły lubią zwierzęta, fascynują się nimi, są ciekawe tego, jak wyglądają w rzeczywistości. Oglądanie zwierząt, obcowanie z nimi, a czasem możliwość pogłaskania czy karmienia to dobry pomysł na rodzinną wycieczkę. Mamy dla Was kilka parków, które warto odwiedzić z dziećmi w województwie śląskim.

Leśny Park Niespodzianek (Ustroń) – „Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.  Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.”

Mini zoo w Dream Parku (Ochaby Wielkie) – „Można tu pooglądać zwierzątka hodowlane – kozy, barany, alpaki, osiołek, strusie Emu, wiewiórki Hudson, jeżozwierze oraz ostronosy. Największą atrakcją jest możliwość nakarmienia i pogłaskania poszczególnych zwierzątek.”

Mini zoo w Parku w Kazimierzu Górniczym (Sosnowiec)

Zagroda Żubrów (Pszczyna) – „W Zagrodzie można zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra,największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędzionosej, łabędzi oraz pawi indyjskich. Na terenie Zagrody znajduje się obiekt muzealno-edukacyjny, w którym istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć przyrodniczych. Przez obiekt prowadzi ścieżka edukacyjna, tablice przedstawiające las jako ekosystem oraz ekspozycje prezentujące faunę i florę.”

Zwierzyniec w Parku Przygód i Atrakcji (Wilkowice) – „W tym miejscu można spotkać się na żywo ze zwierzętami. Parkowy zwierzyniec podzielony został na dwie strefy. Pierwsza z nich umożliwia obserwowanie zwierząt z najmłodszymi maluchami z bezpiecznej odległości. W drugiej strefie starsze dzieci, pod opieką rodziców, mogą przyjrzeć się zwierzakom z bliska, nakarmić je lub pogłaskać. Spotkanie z owcami, kozami, strusiem czy kangurem to prawdziwa lekcja przyrody na żywo!”

Zwierzyniec w Twinpigs (Żory) – „Zabierz swoje dziecko w podróż do świata zwierząt. Koniecznie odwiedźcie zagrodę z kozami – oswojone zwierzaki uwielbiają głaskanie i chętnie pozują do wspólnych zdjęć. W zagrodzie czekają na Was także daniele i owce kameruńskie.”

Zdjęcie główne pochodzi ze strony zubry.pszczyna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *